ÇİĞDER'den İstanbul Sultangazi'de Çiğ Köfte Festivali

Türkiye'de çiğköfte sektöründe faaliyet gösteren firmaları aynı şemsiye altında toplamak amacıyla 2012 yılında kurulan ÇİĞDER'in ana sponsorluğunda Sultangazi'de yapılacak.

Türkiye’deki bayi ağlarıyla ülkenin hemen her noktasında faaliyet gösteren çiğ köfte üreticilerinin bir araya gelerek kurdukları ÇİĞDER İstanbul Etsiz Çiğköfteciler Derneği (ÇİĞDER) 1 Aralık 2019'da Sultangazi Atatürk Bulvarı'nda yapacağı çiğ köfte festivali için hazırlıklarını sürdürüyor.

ÇİĞDER ve Kahta Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güzelaydın, ÇİĞDER'in 2019 kongresine tek liste ile girmiş ve oy birliği ile başkan seçilmişti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av Ali Yücel, AKYAD Başkanı Osman Fırat, Adıyamanlı STK temsilcileri ve dernek üyelerinin katıldığı kongrede yaptığı konuşmada önceki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek güzel işlere imza attıklarını belirtmişti. Güzelaydın, "Derneğimiz sektörümüze yön veren firmaların katılımıyla kurulduğu günden bu yana sektörün nabzı olmuştur. Bu günden sonrada yine aynı azimle çalışarak gerek sektörümüzün sıkıntıları gerekse de sektörümüzün gelişmesi ile ilgili çalışmaları hep birlikte yapacaktır." açıklamalarını yapmıştı. Güzelaydın, tedarikçilerin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda Sultangazi’de çiğ köfte festivali düzenleyeceklerini belirtmişti.

Çiğ köfteyi Dünya’ya tanıtan çiğ köfte sektörünün ilk STK’sı ÇİĞDER’in düzenlemiş olduğu bu festivale bütün İstanbul halkını ve çiğköfte severlerin katılımları bekleniyor.

27.11.2019
Meşhur Çiğ Köfteciler
meşhurcigkofteciler.com
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap