ÇİĞDER’in Yeni Başkanı Orhan GÜZELAYDIN Oldu

İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER), olağan kongresini dernek merkezinde gerçekleştirdi. Kongrede tek aday gösterilen Kahta Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güzelaydın oy birliği ile başkan seçildi.

Türkiye’deki bayi ağlarıyla ülkenin hemen her noktasında faaliyet gösteren çiğ köfte üreticilerinin bir araya gelerek kurdukları ÇİĞDER, sektörün en büyük firmalarını üye olarak bünyesinde bulundurmaktadır.

Kongreye Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av Ali Yücel, AKYAD Başkanı Osman Fırat, Adıyamanlı STK temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Kongrede bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Orhan Güzelaydın, önceki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek güzel işlere imza attıklarını belirtti. Güzelaydın,“Derneğimiz sektörümüze yön veren firmaların katılımıyla kurulduğu günden bu yana sektörün nabzı olmuştur. Bu günden sonrada yine aynı azimle çalışarak gerek sektörümüzün sıkıntıları gerekse de sektörümüzün gelişmesi ile ilgili çalışmaları hep birlikte yapacağız’ dedi. Gelecek ay Sultangazi’de Çiğköfte Festivali düzenleyeceklerinin de müjdesini verdi.

Kongre önceki dönemlerde başkanlık yapan Ömer Aybak, Ömer Turan ve Sait Aybak’a plaket takdimi ile sona erdi.

Yeni Yönetim Kurulu:

Başkan Orhan Güzelaydın - Kahta Çiğköfte, Hasan Yaşar - OSES Çiğköfte, Hüseyin Turan - Çiğköfteci Ömer Usta, Mehmet Demirhan - Mevzubahis Çiğköfte, Derviş Yaşar - Çiğköfteci Derviş Yaşar, Cihan Ünal - Gazi Çiğköfte, Sami Keskin - Zarif Çiğköfte, Mehmet Kamar - Doping Çiğköfte, Sabri Azgın - Ezel Çiğköfte, Ramazan Bilgin - Serince Çiğköfte, HasanGençalp - Has Çiğköfte, Murat Yaşar - Biyesen Çiğköfte, Ayhan Koca - Orhan Usta Çiğköfte, Derviş Ayak - Arsemia Çiğköfte, Mahmut Ergür - Altıntepsi Çiğköfte, Nuri Yağcı - Kardeşler Çiğköfte, Mehmet Müslüm - Adıger Çiğköfte

30.10.2019
Meşhur Çiğ Köfteciler
ÇİĞDER
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap