Çiğ köfteciler hangi saatlerde açık kalacak

İçişleri Bakanlığınca Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda yeni Kovid-19 tedbirlerinin uygulanması için valiliklere genelge gönderildi.
Genelgede lokanta ve restoran gibi işletmeler için de bir takım tedbirlerin alındığı görülüyor.
Genelgeye göre restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri sadece paket servis veya 'gel­-al' hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

PEKİ, RESTORANLAR NE ZAMAN PAKET SERVİSİNE GEÇEBİLECEK?

Koronavirüsle mücadele kapsamında bir dizi önlem alınması ile ilgili genelgenin yayımlanması ile birlikte, sadece paket servis olarak hizmet verecek lokanta ve restoran benzeri işletmeler için araştırmalar hız kazandı. Hem bu tarz mekanların işletmecileri hem de vatandaşlar, söz konusu kısıtlamaların ne zaman başlayacağını araştırıyor.

İŞTE KONUYA DAİR AYRINTILAR.
Genelgeye göre, yeni tedbirler, 20 Kasım Cuma günü saat 20.00'den itibaren geçerli olacak.

Bu kapsamda Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Çiğ köfteciler, sabah 10.00 saatlerinden sonra açılabilecek akşam 20.00'den sonra kapalı olacak ancak telefonla veya online sipariş olarak paket servisi yapabilecek.

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

19.11.2020
Meşhur çiğköfteciler
Hürriyet.com
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap