Çiğ köfte tako

Meksika mutfağı ve Anadolu mutfağının geleneksel iki lezzetinin karışımıyla ortaya çıkan yep yeni ve benzersiz bir lezzet. Bu lezzet, Komagene Çiğ köfte ile bambaşka bir lezzet şekline dönüşen çiğ köfte tako, meksika fasulyesi, cheddar peyniri, garnitürleri ve soslarıyla yeme hazzını doruklara çıkarıyor.

Taco, (İspanyolca Taco) geleneksel Meksika yemeği. Birçok şekilde yapılabilmektedir. Yapımında tortilla, et, peynir ve çeşitli sebzeler kullanılabiliniyor. Ayrıca, yanında bazı garnitürler de tüketilebilir.

TAKO NASIL YAPILIR?
Geleneksel Meksika yemeği taco, çeşitli şekillerde yapılabilir. Yapımında tortilla, et, peynir ve çeşitli sebzeler kullanılır. Ayrıca, yanında bazı garnitürler de tüketilebilir. Genellikle elle yenir.

TÜRKİYE'DE ÇİĞKÖFTE TAKO'YU İLK KİM YAPTI?
Türkiye'de Çiğ köfte tako'yu ilk defa Komagene Çiğ köfte yaptı.
Çiğ köfte ile bambaşka bir lezzet şekline bürünen çiğ köfte tako'nun içerisinde meksika fasulyesi, cheddar peyniri, garnitürleri, çiğ köfte ve özel sosları bulunuyor.

ÇİĞKÖFTE TAKO'NUN BESİN DEĞERİ
Çiğ Köfte Dürüm Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 240 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Porsiyon (Orta) yani 150 gramlık miktarında Çiğ Köfte Dürüm 360 kalori bulunmaktadır. Çiğ Köfte Dürüm, içerisindeki bulgur ve lavaş ekmek dolayısıyla karbonhidrat içeriği yüksektir.

ÇİĞ KÖFTE TAKO FIYATI NE KADAR?
Çiğ Köfte Tako 7,50 TL. çiğ köfte tako İkili Tako 13,00 TL. Çiğ Köfte Tako 4' lü 26,00 TL. olarak satılmakta.

25.11.2020
Meşhur çiğköfteciler
Komagene
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap