Çiğ köfte Dünyasının Yeni Gözdesi Çiğköfte Dükkanı

İşletmenin sahibi meşhur çiğ köfte ustası Ömer Usta(Ömer Turan), 16 Ağustos 2019 tarihinde açtığı Çiğköfte Dükkanı çiğ köftesindeki malzemelerin tamamen doğal olmasına özen göstermektedir. Ön aşama her şubede aynı ürünün çıkabilmesi adına reçete ile hazırlanıp elle yoğrulmaktadır. Çiğ köftesinde aşağıda belirtilen malzemelerin dışında başka malzeme kullanılmamaktadır.

Çiğ köfte malzemeleri: kavrulmuş isot, Adıyaman bademi, ceviz, salça, zeytin yağı, Adıyaman narı, Ömer Usta özel baharat karışımı, Ömer Usta sosu ve bir miktar tuz.


Adres: Maltepe Mahallesi Yedikule Çırpıcı Yolu Sokak Topkapı Ticaret Merkezi 2 No: 1B Zeytinburnu / İstanbul

Ömer Turan

Ömer Turan Kimdir?

Ömer Usta 1976 Yılında Adıyaman’ın Sincik ilçesinde doğup, Çocukluk yıllarını Sincik’de geçiren Ömer Usta 1990 yılında İstanbul’a yerleşmiştir.14 Yaşında bir kebapçıda bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayarak iş hayatını devam ettirmiştir.1990-1996 Yılları arasında tepside çiğ köfte satışı, kebap ustası yardımcılığı ve kebap ustalığı yapıp, akabinde vatani görevini ifa etmek için askere gitmiştir.1998 yılında askerden dönen Ömer Usta kebap ustası olarak çalışmaya devam etmiştir. Çiğ Köfteci Ömer Usta 2000 Yılında ilk işletmesini açmış, 2001 ekonomik krizinde işletmesini kapatmak durumunda kalmıştır. 2001-2004 Yılları arasında kebap ustalığı yapan Ömer Usta, 2004 yılında seyyar arabayla Zeytinburnu Seyit Nizam semtinde çiğ köfte satmaya başlamıştır. Özenle yoğurduğu çiğköfte'si rehavet görünce bir çiğköfte dükkanı açmaya karar vermiş 2005 Yılı Haziran ayında Zeytinburnu’nda Çiğköfteci Ömer Usta adıyla ilk çiğ köfte işletmesini açan Ömer USTA, çiğ köfte sevenlerin ilgi odağı olmayı başarmış. İş hayatına atılmasına sebep olan bu işletmeye ayrı bir önem vermektedir.

18.11.2019
Meşhur Çiğ Köfteciler
omerustam.com
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap